wtorek, 15 listopada 2011

Mój prywatny dzień Skorpiona - 14.11...Obrazek kiczowato - baśniowy z zastosowaniem skorpiona ( znaleziony gdzieś w Necie)

Prawdziwy zoologiczny okaz...brrrr
Mój wymarzony torcik  urodzinowy,  jeden
z symboli miasta nad "pięknym modrym Dunajem " - wiedeński Sachertort. To marzenie, jak wiele innych, raczej nie ma już szans na spełnienie... i może nawet lepiej...może by mi nie smakował albo zaszkodził na żołądek przy moim marnym trawieniu ? Nieco niżej przytaczam fragment jakiegoś opisu cech ludzi urodzonych pod tym znakiem i ze zdziwieniem w nim znalazłam,
że to niekorzystna przypadłość  zdrowotna też dla nich typowa...no,no,no...
 http://www.astromagia.pl/horoskopy/znaki/skorpion/

  "Skorpionom najczęściej przypisuje się wszelkiego typu stany zapalne, zaburzenia czynnościowe wątroby, woreczka żółciowego i śledziony oraz bóle głowy i dolegliwości żołądkowe (głównie na tle nerwowym).  "

Skorpion wśród innych gwiezdnych konstelacji
Wczoraj nie miałam czasu na jakąkolwiek działalność blogową, bo w realu dzień  urodzinowy miałam bardzo wypełniony ( i nie były to sprawy miłe ani atrakcyjne, a wprost przeciwnie, ale nie będę o nich opowiadać - było...minęło ), zaś  wieczorem przyjmowałam jeszcze telefoniczne życzenia...a także  ucztę ze strony TWP - a mianowicie w poniedziałkowym teatrze , jak na zamówienie dla mnie - spektakl " Cztery kawałki  tortu " w reżyserii Wojtka Smarzowskiego. Sądząc po nazwisku reżysera, mogłam się spodziewać, że nie będzie to  widowisko z typu  "sztuka lekka i przyjemna"
i faktycznie ... nie była  to   np.  " Boska"  Krystyny Jandy, ale  nie żałuję... mimo goryczy tego urodzinowego tortu.

3 komentarze:

 1. Wszystkiego najlepszego!!!
  Kocham Skorpiony:)) Sama mam ascendant w Skorpionie, wiec jest to znak bardzo bliski mojemu sercu i glowie rowniez:)))
  Musze sie kiedys zmierzyc z tortem Sachera.. moze na urodziny Wspanialego, ktore beda w lutym.

  OdpowiedzUsuń
 2. Stardust - o...jak szybko!! cieszę się i dziękuję Ci bardzo, a także życzę smacznego zmierzenia się z tym torcikiem... ale na razie i PRZEDE WSZYSTKIM udanego menu na ten DZIEŃ INDYKA ;))

  OdpowiedzUsuń
 3. Kwoko, wszystkiego najmilszego i najlepszego Ci życzę. Gdzieś mam przepis na ten tort, wcale nie jest taki trudny do zrobienia. A w Lidlu
  widziałam taki tort mrożony, ale dość dawno i tylko raz, bo on szybko z zamrażarki znika.
  Miłego, ;)

  OdpowiedzUsuń