piątek, 11 listopada 2011

11.11.2011 - nasze narodowe Święto Niepodległości, niestety, listopadowe... - czyli moja akademia okolicznościowa

Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej - jeśli mamy własny domek z ogródkiem lub nawet bez ogródka. Ja nie mam domku, niestety, a mój patriotyczny obowiązek powinien wypełnić tzw. gospodarz domu ( ? ), czyli kiedyś dozorca ( "cieć " ) kamienicy...bloku...itp. Chyba wywiesił ...?
LISTOPAD  to nie jest dobry miesiąc na tego rodzaju uroczyste dni, choć w tym roku listopad niespodzianie i wyjątkowo pogodny, ale często, bardzo często to deszcz, plucha, mżawka...i chandra ...tudzież spleen.  Ale cóż  - " święto Wedla zniesione ( 22.LIPCA )...", bo tamta niepodległość, wtedy odzyskana po II wojnie, to jednak nie ta pierwotna - prawdziwsza... No, nie przeczę pierwsza NIEPODLEGŁOŚĆ zaistniała po I wojnie ( 1918 ), wprawdzie na krótko, tylko 20 lat, ale ... faktycznie, historycznie, tak jest, ale listopad...ma takie smutne konotacje - Zaduszki, powstanie listopadowe ( tragedia narodowa ), jesień...
Pierwsza Para  przy pracach ręcznych nad KOTYLIONAMI
Zamieszczone na NK zdjęcie  - NARODOWEGO KOTYLIONU !!

 "Z okazji Święta Niepodległości, prezydent Bronisław Komorowski zachęca nas do chwilowej zamiany swojego zdjęcia profilowego na fotografię biało-czerwonego kotylionu. Obrazek można pobrać poniżej lub znaleźć go na oficjalnym profilu prezydenta. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji. "

zespół nk.p
***********************************************************************
Oto  NIESPODZIANKA, którą znalazłam WCZORAJ na portalu Nasza Klasa, gdzie ja sobie tradycyjnie zaglądam, bo mam tam trochę znajomych i krewnych - zamieszczają zdjęcia, więc oglądam, komentuję i.. " to lubię  " ( zdaje się,  popularne hasełko konkurencji, czyli Facebooka, gdzie mnie nie ma ).
GRATULACJE  dla nowego Marszałka Sejmu RP, a właściwie ...
MARSZAŁKINI ( może nazwa się upowszechni ? ) - Ewy Kopacz

Gratulacje dla  Premiera - nowego,  ale  tego samego ( SUKCES ) - DONALDA  TUSKA
 A tymczasem na  portalu NK.pl sam Pan Prezydent RP ma swój oficjalny profil i nawet kilka zdjęć na galerii - zdjęć z ostatnich wydarzeń ... np. z pierwszego, już  oplotkowanego, posiedzenia  Sejmu w nowym składzie ( także powyższe  - z kotylionem ).

3 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepraszam, poprawiałam "literówkę".
  Kwoko, my się nie potrafimy niczym cieszyć, ale każde święto jest dla rodaków okazją do ukazania całemu światu jacy jesteśmy podzieleni i jak bardzo nie potrafimy współpracować ze sobą. Poza tym wg
  Polaków patriotyzm to głównie "walka do krwi ostatniej", zryw, mobilizacja a nie codzienne wykonywanie obowiązków obywatelskich, takich jak rzetelna praca, regularne płacenie podatków, przestrzeganie przepisów.
  Miłego, ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Anabell - może to się kiedyś zmieni... w kolejnych pokoleniach naszych wnuków...prawnuków ? Aktualnie, te akurat czasy, to "odgrzewanie " na siłę II Rzeczypospolitej... i wartości bogoojczyźnianych( w PRL za to mocno odrzucanych - może za mocno i teraz poczucie winy? )

  OdpowiedzUsuń