niedziela, 23 października 2011

Atrakcyjny dodatek do tematyki kolejowej...dla wszystkich amatorów podróży pociągami

"Podróżą każda miłość jest " - tak np. głosi swym prześlicznym głosem Alicja Majewska w jednej ze swych piosenek. W podróży można mieć przygodę  romantyczną , a nawet matrymonialną - jak w tej "Balladzie Wagonowej " z teledysku z młodziutką Marylą Rodowicz. Można, jak wiemy, wsiąść też wraz z Marylą do pociągu byle jakiego ( na gapę ?) lub jechać z Ryszardem Rynkowskim - " byle nie do Warszawy "lub siedzieć na dworcu w Kansas City z Andrzejem "  Skaldem " Zielińskim , a także z niejaką Elżbietą  Mielczarek  -" W poczekalni PKP"- ( mało znane, a świetne wykonanie i bardzo dobry tekst_ - koniecznie chciałam to zamieścieć i wszystkie próby zawiodły. Chyba zbyt długi ten utwór i jeśli KTOŚ  jest zainteresowany można znaleźć na You Tube . Kiedyś młodziutki Wojciech Młynarski śpiewał także swój tekst - " Niedziela na Głównym ".
Z dzieciństwa pamiętam taką piosenkę - "Pociąg sapie, tchu nabiera, rusza z wolna - pędzi teraz , pędzi  teraz... itd." oprócz klasycznej,  do dziś  w przedszkolach  - " Jedzie pociąg z daleka... konduktorze łaskawy, zabierz nas do Warszawy " - jednak tam właśnie, w przeciwieństwie do R.Rynkowskiego i jego fanaberii...( ?)
Czyli jest trochę tekstów o podróżach kolejowych, łącznie z  " Lokomotywą   " Juliana Tuwima , która jeszcze " stoi i sapie " na stacji PKP... ( gdzieś na bocznicy  ? )

3 komentarze:

  1. Dzięki, Beato - czasem chce się coś, o czymś tam...napisać, podeprzeć piosenką, wspomnieniem - tak lubię...

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo lubie podroze pociagiem, a od 2 lat zapalalam miloscia do amerykanskich pociagow.

    OdpowiedzUsuń