wtorek, 21 czerwca 2011

AFFERA ...!! SKANDAL ! A "chłopcy " się dobrze bawią...

http://afryka.org/afryka/7,newsList
Oto link dla dla niezorientowanych w sprawie, ewentualnie zainteresowanych - to znaczy - LINK -
znajduje się powyżej wideoklipu z wywiadem. Natomiast wywiad jest prowadzony z jednym z owych -
uroczych, znanych skandalistów z Radia Esca Rock - Michałem Figurskim,  facetem o  nieco pyzatej buzi miłego chłopca.  Drugi to zwyczajowo skandalizujący - Kuba Wojewódzki i razem obydwaj wywołali spore zamieszanie swą radiową audycją z dn. 25. 05 .br.( podobno, jak się właśnie dowiedziałam, bo przecież osobiście nie słucham tego kanału radiowego, słuchając innych ). Na przykład słucham Tok RFM  i również z tej rozgłośni dotarły do mej świadomości sygnały o jakiejś bulwersującej opinię społeczną aferze, zaczem  zaczęłam poszukiwania szczegółów w Necie... no, i kto szuka ten znajdzie... Dowodem dotarcia do pewnych źródeł jest ten mój LINK - U GÓRY >>
Oczywiście, na  Yuotubie można już wysłuchać  owej trefnej audycji " Poranny WF " z
dn.  25.05 ( a także wielu innych - dla dokładniejszej orientacji o charakterze tego programu radiowego ),  która wywołała oburzenie w określonych kręgach, konkretnie w środowisku  afrykańskiej mniejszości narodowej,  pociągnęła za sobą dalsze reperkusje, dyskusje na różnych łamach, forach itp.
 W znanych  mediach , a także w wypowiedziach znanych ludzi,  zdania i opinie podzielone, owszem, ale z przewagą  tolerancji dla sprawców AFERY i w imię obrony
WOLNOŚCI  SŁOWA w mediach publicznych  i w ogóle...
Też jestem ZA , ale czasem pewien rodzaj żartu wydaje mi się zbyt przerysowany i niezbyt stosowny, szczególnie, jeśli może kogoś obrazić, dotknąć " do żywego ".
Ciekawe, jaki będzie ostateczny finał tej sprawy - czy będą jakieś widoczne konsekwencje dla radia Esca Rock i jego czołowych dziennikarzy ?
Może jakaś sprawa w  sądzie na skutek doniesienia o przestępstwie?

4 komentarze:

 1. Wolnosc slowa jest piekna, ale musi moim zdaniem miec jakies granice moralne. Nie mozna korzysajac z wolnosci slowa obrazac innych. "nie obrazaj, nie bedziesz obrazany, nie oceniaj, nie bedziesz oceniany" to bardzo madra zasada. Przykro mi, ale bardzo czesto spotykam sie z faktem, ze moi rodacy nie potrafia uszanowac innosci, odmiennosci. Zawsze mi sie przypomina jak pojechalam pierwszy raz do Polski po 10 latach zycia w Stanach i gdzies tam w towarzystwie jakos w rozmowie wyszlo i powiedzialam, ze w Ameryce ludzie opowiadaja kawaly o Polakach. W towarzystwie zapadla grobowa cisza i po chwili padlo "mamy nadzieje, ze sie z nich nie smiejesz?" "Owszem smieje sie, bo wiem, ze Wy te same kawaly opowiadacie o Amerykanach, jaka niby ma byc roznica?"
  No coz w/g moich znajomych w tamtym towarzystwie roznica polagala na tym, ze wolno obrazac i nasmiewac sie z Amerykanow, ale nie z Polakow. Przkre, zalosne i godne potepienia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Prawdę mówiąc, nie wiem dokładnie, jak reagują inne nacje i czy nie podobnie czasami, jak i MY - Polacy? Na podstawie wspomnianej afery sądzę jednakże, że drażliwość i kompleksy cechują ludzi w ogóle - jednych mniej, a drugich bardziej.
  Prawdziwe POCZUCIE HUMORU to umieć śmiać się z siebie - a to jednak nie jest ŁATWE i chyba nie tak wielu potrafi ?

  OdpowiedzUsuń
 3. A...i jeszcze - ludzie ciemnoskórzy ( nie mówić - " Murzyni " ) z wielu istotnych, wręcz nawet bolesnych powodów, bywają szczególnie drażliwi. A tego dotyczy ta AFERA. ://

  OdpowiedzUsuń
 4. Zabawne były czynione przez Wojewódzkiego próby tłomaczenia się i z tego ekscesu oraz "uczone" - żargonem pseudonaukowym, uzasadnianie tego typu żartów polegających na preześmiewkach z czarnych Jak dla mnie żenada, bo ze strachu ...
  Pozdrawiam Klu

  OdpowiedzUsuń