wtorek, 1 maja 2012

Kto TO jeszcze pamięta...i pamięta TEN DZIEŃ ( swobodna przeróbka piosenki Niemena )


Historyczne zdjęcie - z dnia 1Maja
 http://kompol.org/start/12.html

http://supernowosci24.pl/tak-sie-swieci-pierwszy-maja/

Znalezione przed chwilą w Necie i ku uwadze ewentualnie zainteresowanych...albo " ku
pamięci ". Osobiście nie lubiłam uczestniczyć w pochodach, a czasem, niestety, musiałam  - np. będąc młodą nauczycielką w szkole zawodowej dla przyszłych robotników przemysłu włókienniczego ( w czasach jego bujnego rozkwitu ). Nie to, że mam ( miałam ) prawicowe poglądy ( wprost przeciwnie ), ale nigdy nie lubiłam masowych imprez ( nawet turnusów  wczasowych FWP, wycieczek w wesołym autokarze  ...itp.), nie znosiłam sytuacji przymusowych ( a na pochód kazano - jako przykład dla młodzieży szkolnej,  a ja w butach na wysokich obcasach, czyli niewygodnie w marszu po bruku  ).Mój ojciec ( przedwojenne PPS - lewica ) był wtedy w swym żywiole, lubił świętować 1Maja, uczestniczyć  w festynach i innych zbiegowiskach, czyli tej jego cechy nie przejęłam ( choć wiele innych owszem...owszem, łącznie z kiepskim zdrowiem w wieku zwanym... Trzecim ).


A wiosna... aż miło patrzeć na majowy świat
 PS - w tytule nawiązuję  do słow piosenki:  - "Czy mnie jeszcze pamiętasz i pamiętasz ten dzień, czy jak inne dziewczęta...itd " ( dawna piosenka w wykonaniu Niemena ).

2 komentarze:

  1. Są ludzie, którzy potrzebują manifestować swe poglądy w tłumie, inni zaś po prostu je mają i realizują. Dotyczy to tych z lewa i z prawą w równym stopniu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Oczywiście, ludzie są różni - fakt niezbity, ale często nie brany pod uwagę ://

    OdpowiedzUsuń