wtorek, 9 października 2012

Co u mnie ... otóż jesień wokoło...się stała


Jak wskazuje napis na zdjęciu, jest to widoczek z mego miasta -
 miejsca narodzin i zamieszkania . Podobnie i nawet z tej samej ulicy pokazuje zdjęcie tytułowe całego bloga. Oba zdjęcia pstryknęła moja Przyjaciółka ( obecnie łodzianka  ), która tą właśnie ulicą wędrowała do domu swego syna ( niegdyś  jej rodzinnego domu ) w  Pabianicach.

Kolorowy BUDYNEK ( w naturze kolor bardziej stonowany),  to najnowszy obiekt hotelowo - gastronomiczny  pod nazwą " Willa - Impresja " ( dawniej " Willa -Piemont"),
  na miejscu dawnych budynków szpitalnych ( ja  pamiętam ten szpital jeszcze jako czynny ) przy
ul.Stefana  Żeromskiego , prowadzącej do ul. Partyzanckiej  ( w dawnych czasach,
a i jeszcze w moim dzieciństwie ,  zwanej potocznie  -" autostrada " - wschód - zachód ).
Aktualnie mieszkam niedaleko, stąd  dość często bywam TU  w kawiarence ( od strony dziedzińca ), latem pod dachem na zewnątrz - trochę w rodzaju altany.
Zdjęcie zamieszczone powyżej -  jako tytułowe - ukazuje bardziej drugą stronę ulicy, na przeciw hotelu i wyraźnie świadczy, że nie jest to,  ogólnie biorąc, reprezentacyjna i zadbana okolica, ale za to ...zaciszna, zaś o kawałek dalej znajduje się siedziba Miejskiej Komendy Policji, czyli miejsce  - chyba dobre na urządzenie  tu hotelu ?  ;))

**************************************
Zdjęcie - przedtem tytułowe i omawiane w notce w ten sposób. Zamieszczam je teraz tutaj, bo zmieniam zdjęcie główne ( jako zapowiedź następnej notki )

3 komentarze:

  1. U nas też już jesień i nie mniej kolorowa:-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jesiennie, jesiennie, faktycznie, nawet ładnie...

    OdpowiedzUsuń
  3. Dzięki za odwiedziny i przychylne komentarze ( jak dotychczas ) :)

    OdpowiedzUsuń