sobota, 9 czerwca 2012

Posłowie do poprzedniej notki ... czyli więcej tekstu

Poddany kompletnemu remontowi  domek z tzw. letnią kuchnią ( glinianka, pełna chłodu w środku )
Zdjęcie tytułowe to także jedno z ujęć owego  wiejskiego domku moich przyjaciół, popularnie tzw.działki, choć to był prawdziwy mieszkalny dom na wsi wraz z całym obejściem i ziemią, dość dawno wystawiony na sprzedaż. Para mych przyjaciół ( małżeńska, gdyby ktoś pytał ), znaczną część pola odsprzedała potem pobliskim gospodarzom, zostawiwszy sobie dom z niewielką działką ziemi, na której urządzili prześliczny przydomowy ogród.
 Domek także został poddany generalnemu remontowi do tego stopnia, że można by tam właściwie mieszkać, całkiem wygodnie przez cały rok ( ogrzewanie, woda, łazienka ), ale nie każdy chce i może ( z różnych powodów ) zamieszkać na stałe na wsi, choć nie jest ona zbyt odległa od miasteczka Łask  ( dawno temu nawet nasze Pabianice wchodziły w skład historycznego pow.łaskiego ).
Nie mając własnego środka lokomocji, można tam dojechać autobusami  - trasa np. przez Łask do Wielunia, do Sieradza... itp.( czyli kierunek na zachód - ku Wielkopolsce ).  W taki właśnie sposób docierałam tam przed wieloma laty ( np. pierwszy raz z 10-letnim synkiem, czyli, najogólniej 30 lat
 minęło od tamtego dnia  ).
Obecnie moi przyjaciele podjęli postanowienie o sprzedaży tego miejsca, z bólem serca, ale zmuszeni
 do tego realiami życiowymi. Może w tym roku  upłynie im oraz nam ( ich gościom ) ostatnie LATO
NA WSI ?
Resztka dawnych zabudowań zagrody tzw.letnia kuchnia obok obory ( typowe dla wielu obejść wiejskich ), zmieniona na całkiem inny użytek - pewne zmiany widoczne na  tym zdjęciu, daleko idące zmiany na zdjęciu pierwszym ( a miało być OSTATNIE, ALE TAKA  ODGÓRNA EDYCJA -  MAM Z TYM PROBLEM OD ZAWSZE !! )

1 komentarz:

  1. ładnie i przyjemnie tam musi być. Zwłaszcza takie gorące i duszne dni jak dziś chciałoby się tam przenieść:-)

    OdpowiedzUsuń